وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 151545
 بازدید امروز : 57
 کل بازدید : 235873
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/0781
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار > افزایش نرخ کرایه سرويس مدارس درسال تحصیلی۱۳۹۶-۹۷


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش نرخ کرایه سرويس مدارس درسال تحصیلی۱۳۹۶-۹۷

با شروع فصل باز گشایی مدارس يکي از دغدغه هاي اصلي خانواده دانش آموزان تامين حمل ونقل مورد نياز براي فرزندان مي باشد خدمات حمل ونقل دانش آموزي همکاري ميان سازمان حمل ونقل  شهرداري جهرم و اداره آموزش  و پرورش مي باشد. در همين راستا تعيين نرخ كرايه حمل و نقل دانش آموزي از مباحث اصلي سرويس مدارس است .

 نرخ پيشنهادي سازمان حمل ونقل شهرداری جهرم جهت سال تحصيلي ۹۷-۹۶ مدارس پس از بررسي كارشناسي کار گروه ماده ۱۸آیین نامه اجرایی سرویس دانش آموزان وشوراي اسلامي شهر نهايتا با افزايش حداكثر ۸ درصد نسبت به سال گذشته مورد تصويب قرارگرفت كه پس از طي مراحل قانوني تاييد و جهت اجرا ابلاغ گردید.

اين نرخ براساس ميانگين مسافت منزل و مدرسه دانش آموزان در رفت و برگشت و با در نظر گرفتن تمامي عوامل موثر در نرخ كرايه خودروها ي سرويس مدارس و با تاكيد بر رعايت استاندارد سرنشين درهرخودروتدوين گرديده است.

پيش بيني مي شود در سال تحصيلي ۹۷-۹۶ بالغ بر ۸۰۰۰هزار دانش آموز از خدمات سرويس مدارس استفاده نمايند. رانندگان حمل نقل و مدارس ملزم به اخذ مجوزهاي لازم از سازمان تاكسيراني و رعايت اصول ومقررات  راهنمايي ورانندگي به خصوص در تعداد سرنشين و درج آرم و علايم جهت سرويس دهي به دانش آموزان مي باشند.

                                                                  

           اطـلاعيــه

 

قابل توجه كليه شهروندان محترم، دانش آموزان ، دانشـجويان ، مديـران محترم آموزشـگاهها و دانشـگاهها

باسلام      

احتراماً با استناد به آیین نامه اجرایی قانون الحاق یک تبصره به ماده واحده قانون راجع به تمرکز امور مربوط به تاکسیرانی كه انواع سرويسهاي حمل و نقل مسافر درون شــهري در هر شـهر با مديريت شهرداری و به نمایندگی آن ، سـازمان حمل و نقل صورت مي گيرد بنابراین بر اساس مصوبه شماره374 مورخ18/07/1396 شورای محترم اسلامی شهر و تاییدیه فرمانداری محترم ویژه شهرستان جهرم كرايه سرويسهای مدارس ومراکزآموزشی از مبداً به مقصد و بلعكس در سال تحصيلي 97-1396  در شهر جهرم به شرح ذيل اعلام مي گردد.

شهریه ماهیانه جابجایی هر دانش آموز و دانشجو از یک کیلومتر تا 3 کیلومتر یکنفر     600000 ریال فروردین ماه 97        350000ریال

شهریه ماهیانه جابجائی هر دانش آموز و دانشجو از 3 کیلومتر تا 5 کیلومتر  یکنفر       700000  ریال فروردین ماه 97        400000ریال

شهریه ماهیانه جابجائی هر دانش آموز و دانشجو از 5 کیلومتر تا 7 کیلومتر  یکنفر        750000 ریال فروردین ماه 97        425000ریال

شهریه ماهیانه جابجائی هر دانش آموز و دانشجو از 7 کیلومتر تا 10 کیلومتر یکنفر        800000 ریال فروردین ماه 97        450000ریال

شهریه ماهیانه جابجائی هر دانش آموز و دانشجو بالاتر از 10 کیلومتر به ازای هر کیلومتر45000ریال اضافه می شود.

-    حداکثر تعداد سرنشین مجاز خودروهای سواری در کلیه مقاطع تحصيلي براساس ظرفیت تعیین شده در کارت شناسایی و مدارک خودرو می باشد.

-    سال تحصيلي از اول مهرماه تا پايان ارديبهشت ماه سال بعد بوده و كرايه ها از خردادماه به بعد با هماهنگي دفتر سرويس مدارس بصورت توافقي بين والدين و راننده محاسبه مي گردد.

 

§ كليه خودروهاي سرويس مدارس پلاک شخصی می بايستي داراي بيمه نامه شخص ثالث باکاربری عمومی(تاکسی سرویس) باشند.

§ کلیه رانندگان سرویس مدارس و مراکز آموزشی موظف به رعایت موارد فوق بوده و در صورت تخلف ، به استناد دستورالعملهای موجود و مصوبه شورای محترم اسلامی شهر بطور جدی و قاطع برخورد خواهد شد.

§ شهروندان گرامي و مديران محترم آموزشـگاهها و مدارس شهر جهرم مي توانند در صورت مشــاهده هر گونه تخلف مراتب را به دفتر سرویس مدارس و مراکز آموزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم با شماره تلفن 54341894 اعلام تا با متخلفين برابر قانون رفتار گردد. 

§ والدين محترم دانش آموزان و مديران محترم مدارس از عقد قرارداد مستقیم با رانندگان خصوصاً افراد فاقد صلاحيت و مجوز اکیداً خودداري نموده و حتماً جهت گرفتن سرویس با دفتر فوق الذکر هماهنگی نمایند و نرخ کرایه سرویسها نیز بایستی از طریق مدیران اجرایی مدارس به رانندگان پرداخت گردد در غیر اینصورت مسئولیت عواقب بعدی آن با خود آنها خواهد بود.

§ خواهشمند است مأمورين محترم راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از فعاليت خودروهاي فاقد مجوز و برچسب و علائم تاكسيراني در امر سرويس مدارس جلوگيري بعمل آورند و با رانندگانی که بیش از حد مجاز اقدام به سوار نمودن دانش آموز کنند طبق مقررات رفتار نمایند.

                                                      

 

                                                                                                                                                        علي داودي نيا

                                                                                                                                                         رئیس سازمان

 


١١:٢٠ - چهارشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٣٢٨    /    تعداد نمایش : ١٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج